Saçın Tıraş Edilmesi
Saç ekimi için öncelikle verici bölge tıraş edilir. FUE yönteminde çıkarılacak greft miktarına göre alan hesaplanır. Tercihimiz erkeklerde saçın tamamının, uzunluk 1 mm olacak şekilde tıraş edilmesidir.

Bayanlarda FUE yönteminde sadece donör alandaki belirli bir bölge tıraş edilir. Diğer saçların bırakılması gerekir ve ekim bitiminden sonra tıraşlı alan diğer saçlarla gizlenir. Dolayısıyla bayanlara yapılan FUE işleminde greft alınan bölge kesinlikle görülmez.

Sedasyon (Sakinleştirme)
Uygulamalarımızda sakinleştirme genellikle Alprazolam tablet (Xanax tablet), Diazem veya Midazolam (Dormicum) ile sağlanır. Bu aşamada kişinin genel durumunun değerlendirilmesi ve bir komplikasyonun gelişmemesi önemlidir. Değerlendirme doktorlarımız tarafından yapılır.

Lokal Anestezi
Saç ekimi
 işleminin ilk aşaması olarak kabul edilebilir. İlk önce greft alınacak bölge, ekim aşamasından önce ise ekim yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur. Lokal anestezi süresi yaklaşık olarak 30 – 60 saniyedir. Bu süre içerisinde kısmi bir enjeksiyon ağrısının dışında ekim sonuna kadar başka herhangi bir ağrı hissedilmez.